?>

Dlaczego Logopedia Reggio?

W tworzeniu pozwalamy dzieciom na zbyt wiele.

Dzieci potrzebują doświadczeń , zanim będą mogły zrozumieć, jak udoskonalić swoje umiejętności. Oferując jeden materiał plastyczny w połączeniu z kilkoma innymi, będziemy zachęcać dzieci, by pobudziły swoją wyobraźnię. Coś tak prostego jak dodanie wody do zabawy z papierem może pogłębić wiedzę dzieci o tym, co się wydarzy. Papier będzie mokry, można go rozerwać… Dzieci poznają nowe słowa przy okazji doświadczania sensorycznego. W logopedii Reggio Emilia maluchy opowiadają historie i znajdują sposoby komunikowania przez sztukę. Kiedy myślę o zmysłowej grze sztuki i mowy, nie mogę myśleć o nich zamiennie , ponieważ każda jest tak wyjątkowo cenna. Sądzę, że poprzez zabawę dokonywane są odkrycia. Dziecko odkrywa MOWĘ. Odkrycie to daje mu wielorakie korzyści. W logopedii Reggio dziecko ma możliwość doświadczania współpracy, interakcji społecznej, poszukiwania i badania oraz komunikowania się na różne sposoby :słowa, ruch, rysunek, muzykę. Przestrzeń do pracy jest przepełniona światłem, z lustrami umożliwiającymi poznawanie siebie i swojego ciała, a także innych dzieci i obiektów z innej perspektywy -pomaga to dzieciom w zrozumieniu swojego ciała i tworzeniu struktury osobowościowej JA.

W Reggio Emilia istnieje kluczowe zadanie: intensywnie obserwować człowieka i poznawać sposób, w jaki poznaje świat, analizować to wraz z innymi specjalistami i na tej podstawie planować kolejne aktywności i terapie.

Brzmi kosmicznie? Trochę tak jest. Ale właśnie z tego powodu Logopedia Reggio jest miejscem , do którego najmłodsi przychodzą z przyjemnością a rodzice mogą obserwować ich sukcesy!