?>

Marzena Janik

logopeda, neurologopeda i pedagog

Dzień dobry,

Jestem właścicielem gabinetu Neurologopedia Reggio i Tomatis.

Ponad 20 lat doświadczenia w pracy terapeutycznej

Jako jedna z 8 terapeutów w Polsce ukończyłam szkolenie zakończone pisemnym egzaminem prowadzonym przez Mozart Brain Lab .W ten sposób uzyskałam uprawnienia  do tworzenia autorskich programów terapeutycznych.
Programy te z powodzeniem wykorzystuję w terapii niemowląt już od 6 tygodnia życia, dla osób w śpiączce, osób z afazją i wieloma niestandardowymi zaburzeniami.

Jestem współzałożycielem stowarzyszenia terapeutów metody Tomatisa Mamy Głos
https://www.mamyglos.org/o-nas

Studiuję i współpracuje z ośrodkiem ATLANTIS vzw Center for Audio Psycho Phonology
https://atlantis-vzw.com/home.html

Ponad 18 lat pracuję z pacjentami z odbiegającym od normy rozwojem mowy .Z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi z wieloraką niepełnosprawnością, autyzmem, dysfunkcją percepcji słuchowej, ADHD, niepłynnością mówienia, oligofazją, afazją i alalią sensoryczno-motoryczną, dyslalią wielorako złożoną, mutyzmem, tzn. z osobami, które mają problem z porozumiewaniem się z otoczeniem z powodu nieprawidłowego funkcjonowania ośrodków mowy w CUN oraz z powodu stresu pourazowego.

Prowadzę również terapię logopedyczną dla dzieci i dorosłych z wadami wymowy, jąkaniem, trudnościami w czytaniu i pisaniu. Specjalizuję się w terapii niemowląt i dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego

Szanuję pacjentów, angażuję się, jestem sumienna, obiektywna i skuteczna. Praca, którą wykonuję stała się oprócz rodziny, jedną z najważniejszych dla mnie rzeczy.

Wykorzystuję sprawdzone metody terapii logopedycznej, stosuję też najnowsze osiągnięcia technologiczne – nowoczesne oprogramowanie komputerowe, często wspieram terapię logopedyczną, przy stwierdzeniu u pacjenta nieprawidłowego przetwarzania bodżców słuchowych, metodą treningu słuchowego A. Tomatisa (stymulacja audio-psycho-lingwistyczna). W pracy z dziećmi wykorzystuję różnorodne metody i techniki, dostosowując je do potrzeb swoich pacjentów. Jestem zwolenniczką komunikacji totalnej ,stosowane w metodzie Reggio Emilia. Uważam, że ważnym elementem procesu terapeutycznego jest budowanie samodzielności oraz poczucia własnej wartości u dziecka, by mogło ono być bardziej świadome siebie, swoich możliwości i potrzeb, a dzięki temu uczyło się lepiej je komunikować.

Kwalifikacje:

Jestem logopedą, neurologopedą i pedagogiem. Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach . Wybrane szkolenia i warsztaty podnoszące moje kwalifikacje, m.in.:

 • Szkolenie z metody Alfreda Tomatisa -Gdańsk
 • Szkolenie z metody Reggio Emilia – Waszyngton USA
 • Manipulacje ustno -twarzowe-ćwiczenia usprawniające narząd mowy wg .koncepcji R.Castillo Moralesa
 • Terapia sensomotoryczna i korekcja dysfunkcji ustno -twarzowych. Autorski program Anny Regner
 • Profilaktyka Logopedyczna
 • Logorytmika w pracy logopedy.
 • Ustawienie głosu, technika wyrazistości mówienia.
 • Problemy terapii logopedycznej pacjentów po laryngektomii.
 • Założenia glottodydaktyczne w warsztacie logopedy.
 • Mowa osób z upośledzeniem umysłowym.
 • Jąkanie i inne zaburzenia płynności mówienia.
 • Afazja i dyzartria.
 • Wykorzystanie technik Miltona H.Ericksona w terapii osób z zaburzeniami mowy.

Zapraszam do współpracy