Marzena Janik

Jestem właścicielem gabinetu Neurologopedia Reggio i Tomatis.

Ponad 25 lat doświadczenia w pracy terapeutycznej.

Jako jedna z 8 terapeutów w Polsce ukończyłam szkolenie zakończone pisemnym egzaminem prowadzonym przez Mozart Brain Lab .W ten sposób uzyskałam uprawnienia do tworzenia autorskich programów terapeutycznych.
Programy te z powodzeniem wykorzystuję w terapii niemowląt już od 6 tygodnia życia, dla osób w śpiączce, osób z afazją i wieloma niestandardowymi zaburzeniami.

Jestem współzałożycielem stowarzyszenia terapeutów metody Tomatisa Mamy Głos: https://www.mamyglos.org/o-nas

Studiuję i współpracuje z ośrodkiem ATLANTIS vzw Center for Audio Psycho Phonology: https://atlantis-vzw.com/home.html

Ponad 18 lat pracuję z pacjentami z odbiegającym od normy rozwojem mowy .Z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi z wieloraką niepełnosprawnością, autyzmem, dysfunkcją percepcji słuchowej, ADHD, niepłynnością mówienia, oligofazją, afazją i alalią sensoryczno-motoryczną, dyslalią wielorako złożoną, mutyzmem, tzn. z osobami, które mają problem z porozumiewaniem się z otoczeniem z powodu nieprawidłowego funkcjonowania ośrodków mowy w CUN oraz z powodu stresu pourazowego.

Prowadzę również terapię logopedyczną dla dzieci i dorosłych z wadami wymowy, jąkaniem, trudnościami w czytaniu i pisaniu. Specjalizuję się w terapii niemowląt i dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego

Szanuję pacjentów, angażuję się, jestem sumienna, obiektywna i skuteczna. Praca, którą wykonuję stała się oprócz rodziny, jedną z najważniejszych dla mnie rzeczy.

Wykorzystuję sprawdzone metody terapii logopedycznej, stosuję też najnowsze osiągnięcia technologiczne – nowoczesne oprogramowanie komputerowe, często wspieram terapię logopedyczną, przy stwierdzeniu u pacjenta nieprawidłowego przetwarzania bodżców słuchowych, metodą treningu słuchowego A. Tomatisa (stymulacja audio-psycho-lingwistyczna). W pracy z dziećmi wykorzystuję różnorodne metody i techniki, dostosowując je do potrzeb swoich pacjentów. Jestem zwolenniczką komunikacji totalnej ,stosowane w metodzie Reggio Emilia. Uważam, że ważnym elementem procesu terapeutycznego jest budowanie samodzielności oraz poczucia własnej wartości u dziecka, by mogło ono być bardziej świadome siebie, swoich możliwości i potrzeb, a dzięki temu uczyło się lepiej je komunikować.

Kwalifikacje:
Jestem logopedą, neurologopedą i pedagogiem. Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach . Wybrane szkolenia i warsztaty podnoszące moje kwalifikacje, m.in.:

 • Szkolenie z metody Alfreda Tomatisa -Gdańsk
 • Szkolenie z metody Reggio Emilia – Waszyngton USA
 • Manipulacje ustno -twarzowe-ćwiczenia usprawniające narząd mowy wg .koncepcji R.Castillo Moralesa
 • Terapia sensomotoryczna i korekcja dysfunkcji ustno -twarzowych. Autorski program Anny Regner
 • Profilaktyka Logopedyczna
 • Logorytmika w pracy logopedy.
 • Ustawienie głosu, technika wyrazistości mówienia.
 • Problemy terapii logopedycznej pacjentów po laryngektomii.
 • Założenia glottodydaktyczne w warsztacie logopedy.
 • Mowa osób z upośledzeniem umysłowym.
 • Jąkanie i inne zaburzenia płynności mówienia.
 • Afazja i dyzartria.
 • Wykorzystanie technik Miltona H.Ericksona w terapii osób z zaburzeniami mowy.

Zapraszam do współpracy

Z całego serca polecam wybrać się na wizytę do Pani Marzeny. Chociażby tylko w celu sprawdzenia czy wszytsko z Twoim dzieckiem jest okej. Dużo możemy wypracować już od pierwszych miesięcy życia, żeby później nie biegać po innych specjalistach. My trafiliśmy do Pani Marzeny jak syn miał 3,5 miesiąca, wydawało się nam, że ładnie ssie pierś, okazało się że jest problem ze ssaniem, nie stawia języka. Wystarczyły 3 miesiące wizyt (bo w porę zareagowaliśmy) + masaże w domu do uzyskania zadowalających efektów. Pani Marzena wszytsko tłumaczy w bardzo zrozumiały sposób, dba o małego pacjenta od początku do końca. Nic nie robi na siłę. Zawsze uśmiechnięta i pełna zaangażowania.

Daria K.